Opodatkowanie i rozliczanie najmu

Doradzę w kwestii podatków.
Przygotuję odpowiednie dokumenty do Urzędu Skarbowego.
Poprowadzę księgowość.
Sporządzę zeznanie roczne.

Umów
spotkanie

(400 zł)

Wiem, że szalenie Cię interesuje dokładny, szczegółowy, najeżony fachowym słownictwem opis usługi, więc już nie trzymam Cię w niepewności i zapraszam do lektury.

Doradzę Ci o sposobach opodatkowania tzw. najmu prywatnego. Do wyboru masz dwie formy.

Skala podatkowa jest formą opodatkowania przysługującą z mocy prawa każdemu wynajmującemu będącemu osobą fizyczną. O wyborze tej formy opodatkowania nie trzeba informować urzędu skarbowego. Opodatkowaniu według skali podatkowej podlega dochód, czyli przychód z najmu pomniejszony o koszty jego uzyskania.

Ryczałt ewidencjonowany jest formą opodatkowania, o której należy poinformować urząd skarbowy. Przy opodatkowaniu przychodów z najmu prywatnego ryczałtem ewidencjonowanym podstawą opodatkowania jest przychód bez pomniejszania go o koszty jego uzyskania. Do ich opodatkowania stosuje się dwie stawki podatku w wysokości 8,5% i 12,5% w zależności od osiąganego przychodu.

Po wyborze odpowiedniej formy opodatkowania opowiem Ci o Twoich obowiązkach związanych z osiąganiem tych dochodów, uspokoję, że to nie jest aż tak skomplikowane, a jak stwierdzisz, że od faktur i wyliczeń chcesz się trzymać z daleka, to poprowadzę Ci księgowość i sporządzę zeznanie roczne PIT.

Select your currency